Výbor Oravskej pomoci 

Malá kvapka pomoci

Príhovor : 

Možno ste niekedy rozmýšľali, ako by ste mohli pomáhať všetkým tým ktorí to potrebujú. A niekedy to aj pri tejto myšlienke skončilo. Pretože začať organizovať projekty na pomoc pre druhých, ktorí to naozaj potrebujú je náročné. Niekedy odradí človeka aj nezáujem druhých pomáhať.

Uvedomujeme si, že potrebná pomoc pre ľudí v núdzi, je naozaj neskutočne moc potrebná. Je to takzvané podanie pomocnej ruky. V jednej chvíli v našom živote môžeme mať všetko, čo len potrebujeme. Ale nikdy nemôžeme vedieť, aká udalosť nás navštívi. A zrazu zo samého vrchu úžasného života sa ocitneme v obrovskej životnej kríze. Veľa krát ani za to nemôžeme. Nikde nevieme predpovedať kedy my samy budeme potrebovať pomocnú ruku. Poďme sa teraz všetci spojiť, aby sme vytvorili jednu obrovskú ruku plnej lásky a dobroty, ktorá bude rukou všetkých, pre všetkých, ktorí ju potrebujú.

Naše aktivity 

Srdečne by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na našom projekte: Daruj Vianoce 2021Vďaka vašej pomoci sa nám podarilo spríjemniť Vianoce deťom a ich mamičkám v Azylovom dome v Záskalí a sociálne znevýhodneným rodinám na Hornej Orave, s ktorými spolupracuje Komunitné centrum v Námestove.Vyzbieralo sa mnoho krásnych darčekov , potravín a iných vecí.Všetci ste dôkazom, že dobrí ľudia sú stále medzi nami a chcú šíriť lásku a pomoc. Ďakujeme  

Chceli by sme poďakovať ZŠ Komenského v Námestove za obrovskú pomoc pri zbieraní vianočných darčekov a trvanlivých potravín pre Azylový dom v Záskalí a pre sociálne znevýhodnené rodiny na Orave. K tomu sa nedá nič iné povedať ako jedno veľké ĎAKUJEM. Už zajtra poputujú prvé darčeky a potraviny prostredníctvom Komunitné centrum Námestovo k sociálne znevýhodneným rodinám. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať.  

Chceli by sme Vám v krátkosti odprezentovať výrobky, ktoré boli zapojené do dražby. Touto dražbou sa nám podarilo darovať spolu s vami Vianoce Azylovému domu v Dolnom Kubíne. S dražbou bola zároveň vyhlásená súťaž pre základne školy ktoré vyrobili vence.  

„Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje.“

sv. Matka Tereza

Oravská pomoc úspešne dokončila Tábor detský sen, ktorý trval 5 dní od 12.7 do 16.7.2021. Tábor pre sociálne znevýhodnené deti daroval: nádherne zážitky, spomienky plno zábavy, ale hlavne teoretickú a praktickú časť prvej pomoci a plno iných potrebných aktivít a informácií. Tábor prebiehal v Oravskom Veselom na Chate EM, kde bolo postarané o 42 deti tým najlepším personálom, a to dvanástimi úžasnými animátormi a dvoma vynikajúcimi kuchárkami, vďaka ktorým neostalo ani jedno bruško hladné a ani jedna chvíľa nevyužitá..... 

Oslovila nás jedná pani s obrovským srdcom, ktorá kvôli jej naozaj úžasnej skromnosti nechce byť spomenutá v článku. Oslovila nás či by sme jej nepomohli zrealizovať tento projekt. Táto myšlienka nás naozaj neskutočne zaujala. Keďže ako zdravotníci sme pracovali aj v domove dôchodcov, kde sme mohli vidieť, že aj maličkosť im dokáže vytvoriť obrovskú radosť. S veľkou angažovanosťou tejto pani sa nám podarilo vyzbierať za krátky čas 100 baličkou, ktoré boli plné lásky. Tieto baličky sme odniesli do Centra sociálnych služieb Studienka v Novoti.Ďakujeme z celého srdca naozaj všetkým, ktorí sa rozhodli vyčariť úsmev na tvári seniorom. Pripravili ste krásne darčeky plné lásky. Ešte raz ďakujeme. 

V dňoch 17.11. a 18.11. 2020 sme úspešne dokázali rozdať vyzbierané balíčky od ľudí, ktorý chceli darovať akékoľvek potrebné veci. Aj napriek sťaženým podmienkam a tejto dnešnej situácií chceme ukázať ako nám samým aj vám všetkým, že negatíva tu vždy boli a vždy budú treba zahodiť tento zvláštny pocit kde v nás rastie negatívny prístup a to hlavne teraz. Rozdali sme balíček sociálnych potrieb pre ľudí v núdzi a hlavne ľudí bez domova. Silný zážitok a pohľad to ako ľudia zabúdajú nato že ten úsmev lieči niekedy len stačí nachvíľu si sadnúť a porozmýšľať čo spravím a pozrieť sa na danú situáciu aj iným pohľadom tak ako sme to spravili my a preto chceme podporiť aj vás aby ste sa k nám pridali a bojovali aj v dnešných dňoch s úsmevom na tvári pretože lepšie lieči.

"KLAMSTVO POTLÁČA, VIERA USTAĽUJE ALE NÁDEJ MOTIVUJE."