Zachráň život, buď hrdinom

Súťaž pre SŠ

Organizujeme súťaž v prvej pomoci určenú pre Stredné školy s názvom Zachráň život, buď hrdinom. Súťaž sa bude konať na strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne, dňa 16.5.2022. 

Cieľom súťaže bude prejsť piatimi reálnymi modelovými situáciami, na ktorých bude dozerať vyškolený personál. Súťažiaci si overia svoje vedomostné, ale hlavne praktické zručnosti. Jednotlivé modelové situácie, budú rôzne vzdialené od seba a na rôznych miestach (v škole, v lese a na kopci). Preto treba zvoliť vhodnú obuv, aby sa predišlo nešťastiu. 

ZLOŽENIE TÍMU:  Jeden tím bude pozostávať zo štyroch členov a jeden z nich musí byť veliteľ. Tímy budú označené jednotným oblečením (tričká, šatky, čelenky...). Každá škola môže vytvoriť len jeden tím. 


HODNOTENIE: 

  • Bude pozostávať z prvotného vyšetrenia, druhotného vyšetrenia, ošetrenie samotného akútneho stavu, zistenie diagnózy a volanie na tiesňovú linku. Hodnotiť sa bude aj celkový čas za koľko prejdú päť modelových situácii a dĺžku trate. Za chyby na jednotlivých modelových situáciách, budú pripočítané trestné sekundy. Dôležitú úlohu v tíme ma veliteľ, ktorý bude mať na starosti svoj tím, a týmto zistíme ako budú všetci spolu komunikovať v kritických situáciách.

HARMONOGRAM SÚŤAŽE :  

  • 8:00 - 8:30 - príchod 
  • 8:30 - registrácia 
  • 9:00 - informačné pokyny 
  • 9:30 - začiatok súťaže 
  • 15:00 - koniec súťaže 
  • 16:00- vyhodnotenie súťaže 
  • 16:30- koniec podujatia


Celkový čas je len informačný, závisí hlavne na počte tímov.REGISTRÁCIA   TÍMOV 

UZAVIERKA REGISTRÁCIE 29.04.2021

Všetky svoje schopnosti a vedomosti vnímajte ako prostriedky na pomoc iným. - Slovenské príslovie

ŠPECIÁLNE STANOVISKO PRE VŠETKÝCH

Máme tú aj stanoviska pre širokú verejnosť, kde si môžu zmerať tlak, pulz, glykémiu v krvi, vyskúšať si KPR, prvú pomoc pri dusiacom alebo rôzne situácie, ktoré by ich zaujímali.  

OBČERSTVENIE

Celý deň bude pre všetkých zúčastnených zabezpečený pitný režim a po súťaží bude kotlíkový guláš, na ktorý sa tešíme.