KTO SME ?

Naša video prezentácia

OZ Oravská pomoc vznikla z iniciatívy troch mladých ľudí, ktorí začali šíriť znalosti o prvej pomoci. Pretože prvá pomoc je naozaj nevyhnutná pre všetkých okolo nás. Nikdy nemôžeme vedieť kedy ju budeme potrebovať a v akej situácii sa ocitneme. Prvá pomoc je naozaj neskutočné potrebná. Veď predsa prvá pomoc je už keď niekomu podáme pohár vody. Ako občianske združenie sa venujeme vzdelávaniu v oblasti prvej pomoci a taktiež pomoci pre sociálne znevýhodnené rodiny, deti a v neposlednom rade aj pomoci pre bezdomovcov. Človek si povie ako ja môžem niekomu pomôcť? A pri tom obrovská pomoc je už, aj to keď sa na niekoho usmejeme, alebo podáme pomocnú ruku a urobíme druhým krajší deň. Pomáhať sa da naozaj všelijako či už veľkými skutkami alebo maličkými skutkami, každá pomoc sa ráta.  

NAŠE  OCENENIE
ZÍSKALI SME OCENENIE ZA AKTÍVNE OBČIANSTVO A ĽUDSKOSŤ 2020 V KATEGÓRII TOP ČIN ĽUDSKOSTI 

Dňa 15.12.2020 nám odovzdali cenu Top čin ľudskosti. Je to naša prvá cena, ktorú dostalo naše OZ Oravská pomoc. Keď sme sa dozvedeli, že sme získali ocenenie, tak vtedy naše srdcia naplnila obrovská radosť. Aj takéto ocenenie nás povzbudzuje, aby sme vytrvali v tvorení ďalších projektov, ktoré budú pomáhať naozaj všetkým. Veľké poďakovanie patrí všetkým členom OZ Oravská pomoc, ktorí venujú neskutočne veľa svojho voľného času. A pravdaže poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapojili do akéhokoľvek projektu, alebo sa ešte len zapoja. 

Členovia

Karol Pjentek

Volám sa Karol a mám 21 rokov. Moja rodná obec je Vavrečka, ktorá sa nachádza v blízkosti Oravskej priehrady. Študoval som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Momentálne študujem na Katedre urgentnej zdravotnej starostlivosti v Banskej Bystrici.  


Aneta Karliaková

Ahojte! Volám sa Aneta, mám 20 rokov. Pochádzam z dediny Oravská Jasenica, ktorá sa nachádza veľmi blízko Námestova. Študovala som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Momentálne študujem na KU Univerzite v Ružomberku v odbore Rádiologická technika. 


Marek Kurtulík

Ahojte ! Moje meno je Marek a mám 21 rokov. Moja rodná obec je Vavrečka, ktorá sa nachádza v blízkosti Námestova. Študoval som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Momentálne študujem Teologickom inštitúte (TI KU) v Spišskom Podhradí.


Michal Steinocher

Čaute! Moje meno je Michal a mám 20 rokov. Pochádzam z oravského mesta Námestovo, kde som absolvoval štúdium základnej školy. Študoval som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Venujem sa dobrovoľným činnostiam pre mládež a ľuďom v núdzi. 


Monika Holúbková

Moje meno je Monika
Mám 19 rokov a bývam v Dolnom Kubíne. Som študentka Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne.  Mám rada službu dobrovoľníctva je to niečo čo ma v živote naozaj robí šťastnou keď môžem pomôcť niekomu kto to naozaj potrebuje a takto mu vyčariť úsmev na tvári.


Kristían Kočička

Volám sa Kristián a bývam v Dolnom Kubíne. Mám 21 rokov. Študoval som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Momentálne študujem na Katedre urgentnej zdravotnej starostlivosti v Banskej Bystrici.  Sára Laštíková

Ahojte! Volám sa Sára, mám 20 rokov. Bývam v malej dedinke, v Ťapešove. Študovala som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Veronika Vrabľová

Ahojte! Volám sa Veronika. Mám 20 rokov. Pochádzam z najväčšej dediny na Orave zo Zákamenného, okres Námestovo. Študovala som na SZŠ v Dolnom Kubíne. Momentálne študujem na Fakulte zdravotníctva v Banskej Bystrici, odbor ošetrovateľstvo.