Mladí záchranári č. 2

28.01.2020

Máme krúžok aj v Námestove na ZŠ Komenského vďaka našej spolužiačke a dobrovoľníčke, ktorá sa chytila tejto šance.

Magdalénka, ktorá sa nebojí spolupracovať s ľuďmi a deťmi je veľmi šťastná, že môže svoje schopnosti, skúsenosti a znalosti odovzdať tým, ktorí ju potrebujú do budúcnosti. Vyjadrila, aký je pre ňu tento krúžok dôležitý. Spolupracuje s našou strednou zdravotníckou školou a združením DOFE- Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu.

Citujeme Magdalénkine slová: "Učenie prvej pomoci v Námestove na ZŠ Komenského je veľmi jednoduché a o to lepšie, keďže som tam strávila prekrásnych deväť rokov."

Dnes naša Magdalénka vyučuje prvú pomoc sama. Je rozdiel vysvetľovať a premýšľať o prípravách a nečakaných situáciách. Deti majú aj obrovskú motiváciu, pretože sa blíži súťaž, ktorú náš tím pripravuje na sto percent. Deti sú veľmi šikovné, pracovité a obetavé. Majú tendenciu ľuďom pomáhať a vyplýva to z ich podstaty.

Každým dňom zisťujú viac o živote, o tom, čo by chceli študovať, no niektorí z nich sa už rozhodli "Chcem ľuďom pomáhať a zachraňovať ľudí ako záchranári v sanitke." Veľká odozva je aj na našu školu Stredná Zdravotnícka škola v Dolnom Kubíne, kde chcú študovať a pokračovať ďalej.

"PRVÝ KROK VPRED NEBÝVA ĽAHKÝ, BUDE VYČEPAVAJÚCI A NAMÁHAVÝ, ALE BUDE TO KROK K ÚSPEŠNOSTI."

Marek