Malá kvapka pomoci pre ľudí bez domova

24.01.2020

V dnešnom svete sa každý človek niekam ponáhľa alebo prežíva neustály stres z práce, zo školy. Budovanie našej kariéry, starosti v rodine a mnoho iných ťažkostí zaslepujú krásu okolitých vecí. Áno, je to tak. Prehliadame dôležité veci a situácie v našom okolí,aj keď si to nechceme priznať.

Skúsme teraz spoločne zdvihnúť hlavu, zastaviť sa a poobzerať sa okolo nás. Skúsme sa nakrátko zamyslieť. Vážim si zdravie ? Vážim si ľudí, čo pri mne stoja v dobrom i v zlom ? Vážim si všetko, čo mám a čo ma robí šťastným? Alebo to beriem všetko ako samozrejmú vec ? Vo väčšine prípadov si to začneme uvedomovať až keď to strácame. Niekedy príde do nášho života prekážka, ktorú je náročne prekročiť. A niekedy nastane v našich životoch náročná situácia a aj ty, úspešný kariéristá, vynikajúci biznisman, spadneš na úplne dno. V takejto situácii sa môže ocitnúť naozaj každý. A nebolo by to úžasné, keby nám niekto v takej situácii podal pomocnú ruku ?

DOBROČINNÁ ZBIERKA

V tejto zbierke nezbierame peniaze, ale všetko iné, čo by mohlo ľudom v núdzi na ulici pomôcť.Zbierame napríklad : ponožky, deku, hygienické pomôcky (šampón, zubnú kefku a iné...), teplý sveter, nohavice a mnoho iných vecí, ktoré môžu pomôcť. Naozaj všetko, čo ste ochotní darovať. .

Zbierka bude trvať od 24.1.2020 do 3.2.2020

Všetky tieto veci, ktorými chcete pomôcť, prinieste na Strednú zdravotnícku školu v Dolnom Kubíne.

V prípade komplikácií nás kontaktujte oravaskapomoc@gmail.com alebo na telefónnom čísle : 0950673121 a radi si po veci osobne prídeme.

Cieľ: Zo všetkých vecí, ktoré sa vyzbierajú sa vytvoria sociálne baličky a odovzdáme ich ľuďom na ulici. Do týchto balíčkov pridáme aj motivačný list, ktorý aspoň trocha povzbudí. Vieme, že ich to poteší a vyčarí im úsmev na tvarí. Dôležité je, že niekto je tu aj pre takýchto ľudí a myslí na nich v časoch núdze.

Táto zbierka sa organizuje v rámci projektu Oravská raketa, tím Otvorené Srdcia.

Ďakujeme za spoluprácu Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne.

Kajo