FAcebook

Brezno 

14.02.2020

V dňoch 14.2.- 16.2.2020 sa náš tím dobrovoľných zdravotníkov zúčastnil duchovnej obnovy pre manželov a snúbencov s otcom Jamesom Manjackalom v Brezne, ktorá sa konala pod záštitou Nadačného fondu Credo z Českej republiky.

Tento neskutočný zážitok sme mohli prežiť vďaka mladému organizačnému tímu z evanjelizačného projektu Godzone, ktorý nás pozval na toto podujatie ako súčasť detskej konferencie. Zažili sme množstvo nových vecí, upevnili naše priateľstvá a odovzdali myšlienku záchrany ľudského života aj deťom v rôznych vekových kategóriách.

Vďaka týmto novým neoceniteľným skúsenostiam môžeme naďalej odovzdávať viac potrebných informácií našim žiakom počas prednášky, na krúžku alebo rôznych iných inšpiratívnych podujatiach. Na duchovnej obnove sme slúžili ako dobrovoľníci - animátori v detskom kútiku. Okrem iného sme pomáhali aj s prácou v hale a snažili sme sa priložiť ruku k dielu tam, kde to bolo potrebné.

Prednášky, ktoré sme prezentovali boli určené pre všetkých takže sme sa opäť dokázali posunúť ďalej. Bolo pre nás veľmi veľkým prekvapením ako si deti k nám našli cestu dôvery, pokoja a radosti. Deti boli energické a šťastné z našej prítomnosti až do posledného dňa.

Manželské páry a snúbenci prišli z celého Slovenska, niektorí aj z Česka a Francúzska, aby nadobudli nový rozmer vzťahu, odpustenia a našli cestu výchovy pre svoje deti. Všetky 3 dni boli plné atraktívneho programu, deti mali množstvo inovatívnych aktivít a rodičia nachádzali v srdciach pokoj a druhú šancu na nový manželský život. Každá zo svätých omši bola výnimočná iným smerom, videli sme niečo, čo by mal vidieť a zažiť každí z nás. Pri bolestiach vyhľadávame niečo alebo niekoho, čo nám dokáže pomôcť. Táto jedinečná akcia umožnila dobrovoľníkom darovať seba samého, ich čas a energiu a účastníkom možnosť uvoľnenia, zažitia dotyku Ducha Svätého od akéhokoľvek veku.

Spoznali sme úžasných ľudí s obrovskou chuťou bojovať nielen so sebou ale aj s inými. Pomoc prichádzala z každej strany. Bolo neuveriteľné vidieť, no hlavne sa cítiť prijatie na mieste, kde si ľudia dokážu pomáhať zo všetkým a kde je dôvera a láska na prvom mieste. Sme ohromení z tohto zážitku, ktorý sme mohli zo všetkými takýmito ľuďmi prežiť a chceme veľmi poďakovať za povzbudenie a podporu aby sme pokračovali ďalej. Chceme ukázať svoju obetavosť iným, ktorí chcú podať pomocnú ruku aj napriek hanbe či výsmechu. Nám sa opäť potvrdilo, že blaženejšie je dávať ako brať.

Odvaha chýba dnes skoro každému a keď príde chvíľa, kedy chcete pomôcť, vy to nedokážete. Potom cítite vinu, ktorá vás ubíja a nechce povoliť. Časom si človek sám musí odpustiť a skúsiť znova nevzdávať sa, ale naopak bojovať a ukázať, že ak máme pocit súcitu k inému, ktorý pomoc potrebuje tak v sebe tu odvahu nájde.

Ešte raz sa chceme poďakovať za umožnenie a podporu zo strany organizátorov aj za to, že sme mohli byť svedkami niečoho nového tento zážitok v nás ostane a posunie dopredu.

A na záver vás chceme povzbudiť myšlienkami:

"STRACH JE AKO PASCA BUDEŤA V SEBE DRŽAŤ AŽ KÝM NEOBJAVÍŠ KĽÚČ, ZLOMÍŠ HO ODVAHOU A NA CESTU TI ZASVIETI LÚČ"

"AK ŤA STRACH UVÄZNÍ HLBOKO V TVOJEJ DUŠI, SKÚS VERIŤ A ODVAHA ZÁMOK UVOĽNÍ"  MIŠKO